Toto je nejlepší způsob čištění kožených autosedaček

Přiznejme si, že nikdo nemá rád nasedání do špinavého auta, ať už vlastního nebo cizího. A pokud máte pěkné kožené sedačky, je pravděpodobné, že budete utrácet trochu navíc, abyste se mohli při každodenním dojíždění posadit do klína luxusu.

NEŽ ZAČNETE

Než se začnete učit čistit kožená sedadla, musíte vědět několik věcí. Ať už je to domácí nebo koupené v obchodě, ujistěte se, že čisticí roztok, který si vyberete k čištění špinavých kožených autosedaček, neobsahuje čpavek ani bělidlo. Tyto chemikálie mohou být škodlivé pro vaše kožené autosedačky.

Pokud se rozhodnete vyrobit si vlastní řešení, doporučujeme použít kastilské mýdlo, protože je méně abrazivní na kůži. Po vysávání zkombinujte své ingredience pro kutily, aby se neměly možnost vypařit a oddělit, a poté to vyzkoušejte na spodní straně zadního sedadla, abyste minimalizovali jakékoli riziko pro kůži.

Nakonec se ujistěte, že jste zkontrolovali pokyny přiložené ke všem vyráběným produktům, které používáte, abyste se ujistili, že máte požadované materiály.

KROK 1: Vysajte veškeré nečistoty a nečistoty.

Nejlepší způsob, jak vyčistit špinavé autosedačky, začíná vysáváním těch drobků a fleků neznámého původu, kolem kterých jste jezdili. Kromě toho, že jsou nevzhledné, mohou zatuchlé drobky a další malé, ale ostré lahůdky poškrábat a poškodit kůži během fáze utírání. Dbejte také na to, abyste příliš netlačili hubicí vysavače. Pokud najdete nějaké obzvláště přilnavé nečistoty nebo prach, můžete použít vzduchový kompresor.

KROK 2: Připravte si řešení a materiály.

Bez ohledu na to, jaký typ čisticího prostředku na kůži používáte, věnujte čas provedení testu na méně viditelném místě kůže, jako je spodní nebo zadní strana zadního sedadla. Než se rozhodnete přejít na zbytek sedadel, nechte roztok plně působit.

Poté, co byl váš roztok otestován a jste připraveni jej aplikovat na svá sedadla, ujistěte se, že máte po ruce kartáč a několik suchých ručníků, než začnete.

KROK 3: Naneste čistič.

Pokud používáte předem připravený čisticí roztok, ujistěte se, že dodržujete pokyny uvedené na lahvičce. Ačkoli pravděpodobně bude existovat určitá volnost, pokud jde o to, co používáte k aplikaci řešení, je důležité postupovat podle uvedených kroků. Některé čisticí prostředky například vyžadují, abyste je nanášeli krouživými pohyby, zatímco jiné je třeba zředit vodou.

Zeptejte se také jakéhokoli zkušeného profesionála a řeknou vám, že s čističem a kondicionérem na kůži to má daleko. I když pravidelně čistíte kožený nábytek, buďte pomalí a uvážlivě, pokud je to poprvé, co detailujete vaše autosedačky.

KROK 4: Umyjte a vyleštěte hadříkem z mikrovlákna.

Po důkladném nanesení roztoku a pokrytí všech povrchů můžete přebytečné zbytky setřít. Pro dosažení nejlepších výsledků v této fázi procesu lehce navlhčete hadřík z mikrovlákna. Dávejte pozor, abyste ji příliš nenamočili (zkuste ji vyždímat; neměli byste vidět více než kapku nebo dvě), protože by to mohlo znečistit vaši nově vyčištěnou kůži.

Po odstranění čisticího roztoku se vraťte na sedadla a lehce je vyleštěte měkkým suchým hadříkem z mikrovlákna. Také, pokud máte nějaké vážné opravy na kůži, jako je šití nebo záplatování, nyní je čas to udělat.

KROK 5: V případě potřeby naneste kondicionér na kůži

Kondicionér na kůži není nezbytně nutný. Pomáhá udržovat kůži vláčnou, hladkou a zdravou tím, že proniká do přirozených pórů a zabraňuje jejímu vysychání. Nepoužívejte kondicionér na kůži příliš často, jinak budou vaše sedadla kluzká a mastná. Doporučujeme používat kvalitní kondicionér na kůži maximálně dvakrát až třikrát ročně.

Dobré kondicionéry na kůži mají často přirozené vlastnosti blokující UV záření, které mohou pomoci udržet sytost barev vaší kůže. K nanášení kondicionéru používejte jemné krouživé pohyby, abyste malé množství nanášeli na velkou plochu.

KROK 6: Pokud jste použili kondicionér, vyleštěte sedadla podruhé.

Může se to zdát jako přehnané, ale poslední leštění hadříkem z mikrovlákna dodá vašim autosedačkám vyleštěný vzhled, který nelze překonat. Použijte stejný typ měkkého, krouživého pohybu, který jste použili při aplikaci kondicionéru, abyste jej vyleštili. Obecně platí, že čím více leštíte, tím vyšší je lesk kůže. Stejně jako u všech předchozích kroků v tomto procesu budete jemní a trpěliví, dostanete se dále než cokoli jiného.