Správná údržba vinylové podlahy

Údržba vinylové podlahy není vůbec nic náročného. Na druhou stranu není radno údržbu zanedbávat. Aby vám podlaha vydržela jako nová, věnujte jí pozornost a používejte ty správné čisticí prostředky.

Když použijete nesprávné čisticí prostředky, může se stát, že ji nenávratně poškodíte. Výběr přípravků se vždy odvíjí od materiálu podlahy a její povrchové úpravy.

Vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům

Na čištění zaschlé špíny, fleků a dalších nečistot vždy používejte čisticí prostředek přímo určený k čištění vinylových podlah. Nikdy k čištění nepoužívejte rozpouštědla, leštidla ani vosky. Dále se vyhýbejte prostředkům, které obsahují odmašťovací látky (takové jsou například prostředky na nádobí) a chlor, aceton nebo brusné pasty.

Na denní čištění použijte koště nebo vysavač. Jednou týdně podlahu setřete mopem a teplou vodou s trochou čističe určeného na vinylovou podlahu. Čas od času je dobré provést hloubkové čištění nylonovým kartáčem a vodou smíchanou s čističem na vinyl.

Jestli se vám na podlaze objeví skvrna, odstraňte ji hned a to vodou a nylonovou houbičkou. Dobré je podlahu umýt čtyřicet osm hodin po pokládce, abyste ji zbavili montážních nečistot a také nečistot z výroby. Opět postačí teplá voda smíchaná s pár kapkami čisticího prostředku na vinyl.

Kam s vinylovými podlahami?

Možná ale teprve přemýšlíte nad tím, že byste si vinylovou podlahu pořídili. V tom případě doporučujeme poohlédnout se po podlahách u společnosti AdoreFloors. Zde vám také odborníci pomohou s výběrem nejvhodnějšího postupu při údržbě podlahy.

Vinylové podlahy jsou velmi odolné a téměř nezničitelné, proto se hodí i jako podlahy ve školství nebo podlahy ve zdravotnictví. Dobrou službu vám prokážou i v kuchyni nebo koupelně, protože jsou voděodolné.

Firma AdoreFloors nabízí lepené i zámkové vinylové podlahy v nejrůznějších dekorech pro domácnosti a dokonce se hodí i jako podlahy do komerčních prostor.