Automatické vytápění vám nabídne mnohem více, než jenom pohodlí

V rámci automatizace a moderních technologií v domácnosti většina lidí nehledá nic jiného než mnohem větší pohodlí. V některých případech to ale může být mnohem zajímavější. Jedním z příkladů je právě i automatické vytápění.

Je pravdou, že automatické vytápění dokáže přinést neporovnatelnou míru pohodlí, ale zvládne také mnohem víc. A to ať už se bavíme o standardních vlastností jako je udržení stálé teploty, tak i o dovednosti zásadních finančních úspor.

Jak velké úspory dokáže automatické topení přinést?

Když už jsme nakousli úspory jako takové, tak by byla rozhodně chyba jim nedát prostor. Vždy je příjemné v domácnosti ušetřit peníze, které pak můžeme investovat jinam. A dvojnásob je to fajn v momentě, kdy se ceny energií pohybují v takových hodnotách, jako dnes.

Přitom i drobné komponenty jako jsou servopohony ARM ProClick, vám mohou přinést vysoké úspory. Automatizované způsoby vytápění mají statisticky o 30% menší spotřebu energií, než je tomu u manuálních starých topných systémů. A to už znamená úspory v tisících korun.

Jak lze takové úspory docílit?

30 % je opravdu hodně. Proto se tak určitě ptáte, jak je vůbec možné takového rozdílu docílit. Důvody jsou přímo dva. Prvním důvodem je možnost neustálé konzistentní teploty. Drobné přitápění za udržení konzistentní teploty je lepší nežli topit z chladna do tepla. Mimo toho inteligentní komponenty jako termostatické ventily ATM, pomáhají přesně hlídat výstupní teploty v celém systému. Nedochází tak ke zbytečnému přehřívání vody, která se pak musí zchlazovat ve směšovacích oblastech systému.

Pohodlí má spoustu výhod

Některé komponenty se starají vyloženě o pohodlí. Typicky to třeba jsou automatické odvzdušňovací ventily, díky kterým už nemusíte opakovat každoroční velice otravné odvzdušňování systému. Mimo pohodlí je pak ale hlavně konzistentní teplota důležitá pro zdraví v domácnosti. Pokud totiž něco během zimních měsíců extrémně vytěžuje lidský organismus, tak jsou to právě problémy kolem přechodů z tepla do zimy. Mít tak doma konzistentní a příjemnou teplotu, je pro vás velký plus.