Jak správně čistit matraci z paměťové pěny

Matrace z paměťové pěny se staly oblíbenou konstrukcí pro většinu amerických výrobců lůžkovin díky jedinečnému odpružení a podpůrným vlastnostem paměťové pěny. Paměťová pěna, původně vyvinutá Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku (NASA), aby chránila a tlumila těla astronautů, když letěli do vesmíru, je nyní jedním z nejoblíbenějších materiálů používaných pro matrace a potahy matrací.

Spotřebitelé přijali paměťovou pěnu, protože…paměťová pěna je objímá. Paměťová pěna se jemně a pomalu přizpůsobuje tvaru těla, drží a podpírá záda, šíje, kolena a další „tlakové body“ během spánku. Povlečení z paměťové pěny také minimalizuje přenos pohybu, takže lidé sdílející lůžko neruší ostatní spící při změně polohy. Nejlepší matrace z paměťové pěny skutečně plní slib, že poskytují lepší noční spánek. Někteří zákazníci dávají přednost chladivé gelové matraci z paměťové pěny kvůli jejím chladicím vlastnostem.

Čištění matrace z paměťové pěny

Přes všechny výhody paměťové pěny má ale i potenciální nevýhodu: Čištění matrace z paměťové pěny může být obtížné. Paměťová pěna má tendenci absorbovat vlhkost a dlouho schne, což může vytvořit živnou půdu pro bakterie, plísně, plísně a pachy. Skvrny – zejména skvrny na bázi kapalin, jako je moč nebo pot – mohou být odolné a těžko odstranitelné, což může vést ke ztrátě záruky na vaši matraci. Ať už vaše ložní souprava obsahuje potah z paměťové pěny, potah matrace z paměťové pěny nebo se skládá z plnohodnotné matrace z paměťové pěny, je důležité zavést pravidelnou rutinu čištění a údržby, aby byl povrch vašeho spánku čistý a svěží. Následuje několik klíčových technik, které vám pomohou naučit se čistit matraci z paměťové pěny.
Okamžité odstranění skvrn a rozlití matrace je zásadní pro maximalizaci životnosti vaší matrace z paměťové pěny. Skvrny skutečně mohou degradovat a rozbít buněčnou strukturu paměťové pěny, což způsobí její rozpad v průběhu času. Jak již bylo řečeno, existují rozdíly v tom, jak ošetřujete „mokré“ skvrny – moč, víno, káva atd. – a jak přistupovat k jiným typům skvrn, včetně skvrn od krve a jídla. Následuje několik tipů a technik, jak čistit matraci z paměťové pěny. Obecně byste se měli vyvarovat používání drsných čisticích prostředků na matraci nebo toppery z paměťové pěny, protože také zhorší strukturu pěny. Také se vyhněte nadměrnému nasycení pěny vlhkostí: paměťová pěna může dlouho schnout a vlhká paměťová pěna může vést k plísním a plísním. Nikdy nepoužívejte napařovač nebo čistič koberců na paměťovou pěnu, protože obojí způsobí přesycení pěny, takže je téměř nemožné vyschnout.