Jak si vybrat kvalitní matrace?

Matrace představuje jednu z důležitých položek pro vhodný a ničím nerušený spánek.

Na co se zaměřit při výběru matrace?

Výběr kvalitní matrace je velmi důležitý. Než si nějakou vyberete, promyslete si následující faktory.

Četnost používání matrace

Pokud pořizujete matraci, kterou budete používat každodenně, volte takovou, která bude nabízet dlouhou životnost. Na výběr máte různé modely – latexové, taštičkové, vyrobené z paměťové pěny. Ideální volbou jsou pak matrace na míru. Pořizujete-li si matrace, které budete používat jen příležitostně, třeba na chatě nebo pro návštěvu, dobrou volbou může být matrace rozkládací, sendvičová nebo vyrobená z PUR nebo HR pěny.

Tvrdost matrace

Nejměkčí matrace se vyrábějí z latexu nebo studené pěny. Oblibě se těší také matrace z paměťové pěny, které se dokonale přizpůsobí tělu a brání vzniku otlaků.

Velký zájem je o matrace, které jsou středně tuhé. Ty se vyrábějí z latexu, pěny, ale mohou být i sendvičové, pružinové, taštičkové nebo z pěny paměťové.

Pro výztuhu tuhých matrací se často využívá kokosové vlákno. Ničím neobvyklým nejsou ani koňské žíně.

Patříte-li do kategorie osob vyšší váhy, pro vás jsou určené matrace nejtvrdší.

Na koho se obrátit?

České matrace nabízí firma Purtex, která je českým a slovenským výrobcem postelí a klinicky hodnocených matrací, pojeného lehčeného polyurethanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků a zpracovatelem polyurethanové pěny. Kromě PUR matrací naleznete v nabídce společnosti také matrace pružinové nebo taštičkové. V nabídce nechybí ani postelové rošty, postele z masivu, ložní prádlo či anatomicky tvarované polštáře. Pro výrobu používá výhradně materiály testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX.