15 věcí, které můžete vyčistit zubní pastou

Zubní pasta je běžnou součástí domácnosti, která má spoustu překvapivých použití, která přesahují rámec lékárničky. Skromnou tubu zubní pasty lze ve špetce použít pro čištění od leštění přípravků po odstraňování oděrek z bot . Jemné abrazivní přísady v zubní pastě, které jsou formulovány tak, aby jemně odstraňovaly usazeniny jako plak ze zubů, lze použít k čištění 15 běžných domácích předmětů. Některé typy zubních past navíc obsahují jedlou sodu a/nebo peroxid vodíku, což jsou běžné domácí čisticí prostředky.

Než začnete

Zatímco zubní pasta je šikovná věc, kterou můžete mít na čištění nebo opravu věcí v nouzi, ne všechny zubní pasty jsou vytvořeny stejně. Pokud jde o tipy na čištění nebo triky, které zahrnují použití zubní pasty, mějte na paměti, že se jedná o bílou zubní pastu

K čištění nepoužívejte gelovou zubní pastu, zubní pastu s aktivním uhlím, barevnou zubní pastu pro děti ani bělící zubní pastu, protože barviva a/nebo bělicí prostředky mohou způsobit nevratné poškození. Obzvláště důležité je ujistit se, že zubní pasta není bělící prostředek, protože složky mohou mít bělící účinek na cokoli, co bylo ošetřeno barvivem.

15 věcí, které můžete vyčistit zubní pastou

1. Polská měď

K vyleštění mědi a odstranění skvrn použijte zubní pastu spárovanou s měkkým hadříkem. Jemným krouživým pohybem vetřete zubní pastu na kov; skvrna bude zachycena látkou. Po obnovení jasu mědi ji opláchněte horkou vodou a vyleštěte do sucha čistým hadříkem. Pro hluboké zabarvení naneste zubní pastu a nechte ji několik minut působit na mědi, než ji otřete a opláchněte.

2. Odstraňte pastelku a fix

Když malí umělci používají stěny, podlahy, dřevěný nábytek nebo jiné tvrdé povrchy jako plátno pro své výtvory pastelek nebo fixů, použijte k jejich odstranění zubní pastu. Prstem naneste malý tah zubní pasty na oblast, poté krouživými pohyby vetřete vlhký hadřík z mikrovlákna a zvedněte skvrnu od pastelky nebo fixu.

3. Vyčistěte horké nástroje pro úpravu vlasů

Horké nástroje, které se používají pro úpravu vlasů, jako jsou žehličky, kulmy a horké hřebeny, mohou časem vytvořit lepkavé, gumovité nahromadění. Použijte zubní pastu k odstranění usazenin ze stylingových produktů, olejů přirozeně se vyskytujících ve vlasech a odumřelé pokožky. Naneste kousíček zubní pasty na suchý hadřík a energicky otřete povrch, abyste zvedli špínu. Poté setřete zubní pastu a zbytky produktu vlhkým hadříkem a před použitím nechte stylingový nástroj uschnout.

4. Vyčistěte žehlicí plochy

Podobně jako horké stylingové nástroje, i žehlicí plocha žehličky se může časem usazovat, což ovlivní její výkon. Použijte zubní pastu k odstranění usazenin z produktů, jako je škrob nebo klížení, nebo k odstranění spálenin. Před nanesením malého množství zubní pasty na suchý hadřík se ujistěte, že je žehlička zcela vychladlá, otřete usazeniny a poté otřete žehlicí plochu čistým vlhkým hadříkem.

5. Leštění Chrome příslušenství

Použijte zubní pastu k čištění chromových svítidel, která potřebují rychlé vyleštění. Otřete malým množstvím zubní pasty přípravek suchým hadříkem a poté otřete, dokud nebudou přípravky lesklé.

6. Odstraňte mýdlovou pěnu

Usazeniny mýdla v umyvadlech, na sprchových dveřích a na sprchových koutech ze skleněných vláken lze rychle odstranit pomocí zubní pasty. Vytlačte malé množství zubní pasty na vlhký hadřík z mikrovlákna a pevným tlakem setřete mýdlové zbytky z koupelnových povrchů. Poté hadřík opláchněte, otřete zubní pastu a mýdlové nečistoty a dobře osušte.

7. Odmlžování světlometů

Pokud světlomety na vašem autě svítí o něco méně jasně než dříve, použijte zubní pastu a vyleštěte je tak, aby byly téměř nové. Vytlačte malé množství zubní pasty na vlhký hadřík z mikrovlákna nebo houbu a energicky otírejte světlomety krouživými pohyby, abyste odstranili nečistoty, dehet, hmyz a vyleštili drobné škrábance. Poté pomocí čistého, vlhkého hadříku otřete světlomety dočista.

8. Odstraňte škrábance na obrazovkách

Malé škrábance na displejích mobilních telefonů nebo tabletů lze odstranit zubní pastou. Naneste malou kapku zubní pasty na koneček prstu a použijte ji k jemnému vyleštění malých škrábanců. Otřete zubní pastu z obrazovky sotva navlhčeným hadříkem z mikrovlákna.

9. Vyčistěte mezipodešve tenisek

Když se gumová mezipodešev vašich tenisek zašpiní nebo odře, použijte k čištění zubní pastu . Naneste trochu zubní pasty na lem pomocí starého zubního kartáčku a pořádně ho vydrhněte. Pomocí vlhkého hadříku setřete nečistoty a zubní pastu.

10. Odstraňte oděrky z kožených, lakovaných nebo vinylových bot

Stejný trik na odstranění oděrek lze použít také na kožené, lakované a vinylové boty. Naneste kousek zubní pasty na měkký hadřík a jemným krouživým pohybem vetřete do oděru. Poté botu vyleštěte a osušte měkkým hadříkem.

11. Odstraňte pachy z jídla

Odolné pachy jídla na rukou, prkénkách a v nádobách na potraviny lze rychle odstranit zubní pastou. Jednoduše nahraďte mýdlem na ruce nebo nádobí vymačkanou zubní pastu a umyjte a opláchněte jako obvykle.

12. Odstraňte z hrnků skvrny od kávy a čaje

Zubní pasta je navržena tak, aby odstraňovala skvrny od kávy a čaje z našich zubů, takže dává velký smysl, že funguje i na odstraňování skvrn od kávy a čaje z hrnků . Naneste zubní pastu na mokrou houbičku a vydrhněte hrnky, poté je opláchněte, abyste odstranili zbytky zubní pasty.

13. Odstraňte oděrky a škrábance z linolea

Oděrky nebo škrábance na podlahách z linolea lze odstranit zubní pastou. Zubní pastu důkladně vetřete do linolea suchým hadříkem a krouživými pohyby leštěte, dokud škrábance nezmizí a na podlaze nezůstanou žádné zbytky zubní pasty.

14. Chraňte zrcadla před zamlžováním

Pokud se vám často stává, že si po horké sprše nebo po sezení v parní lázni odmlžujete zrcadlo, použijte zubní pastu, abyste zabránili tvorbě mlhy. Otřete zrcátko malým množstvím zubní pasty a poté jej těsně před koupáním otřete – zabrání tomu, aby se mlha přilepila na sklo.

15. Vyčistěte klávesy klavíru

Moderní klavírní klávesy jsou vyrobeny z plastu, zatímco vintage klavíry mají klávesy vyrobené ze slonoviny. Oba typy klavírních kláves lze bezpečně očistit od nečistot a oleje, které se nám při hře přenášejí z rukou. Pomocí starého zubního kartáčku jemně vydrhněte klávesy a poté je otřete mírně navlhčeným hadříkem.